Przebieg imprezy weselnej

Twitter

Przebieg wesela krok po kroku

Jesteśmy pewni, że nasz wypracowany od kilku sezonów scenariusz, jest przyjazny i pozwala Klientom czuć się swobodnie i cieszyć przyjęciem weselnym bez wątpliwości i omawiania imprezy z osobą prowadzącą w czasie jej trwania.

1. Wejście do lokalu
Rozlega się muzyka – zwykle coś co nie będzie nazbyt nachalne i nie będzie przeszkadzało wszystkim osobom towarzyszącym we wzajemnej komunikacji. Zbierają się goście, rodzina. Czekamy, aż zajmą miejsce wokół Państwa Młodych. Kelnerzy częstują szampanem

wesele przebieg imprezy2. Krótkie przywitanie wszystkich obecnych i życzenia dla Nowożeńców. W przypadku prowadzących z Orkiestronu wszystko odbywa się z klasą i bez pompatycznych, ckliwych przemówień :)

3. Pierwszy toast i rozbijanie kieliszków. Według tradycji, rozbicie kieliszków, symbolizuje trwałość małżeństwa aczkolwiek znamy szczęśliwe i pełne zgodności małżeńskiej pary, które tego nie uczyniły. Nie bądźmy zatem przesądni.

4. O ile życzenia nie odbyły się wcześniej, będzie to na nie najodpowiedniejsza chwila. Świadkowie odbierają wręczane Nowożeńcom prezenty.

5. Zaproszenie na posiłek. W zależności od ilości zaproponowanych dań menu, pierwszy posiłek trwa około 1,5 – 2,5 godziny. Najedzeni? Zatem czas na kolejny punkt przyjęcia weselnego…

6. Pierwszy taniec. Nasi prowadzący zwykle nazywają go dedykacją dla Nowożeńców i reszty Gości. Jesteście już na środku sali? Ruszamy z muzyką, którą sobie wcześniej wybraliście. Jeśli nie jesteście mistrzami tańca towarzyskiego, prowadzący orkiestronu zaproszą po około 15 sekundach, resztę gości. Nie będziecie czuli się osamotnieni na parkiecie i równocześnie będzie to dobre rozpoczęcie części tanecznej imprezy dla wszystkich, bez wyjątku.

Prowadzący Orkiestronu, standardowo zapraszają na posiłki i na parkiet. Zapraszają także w imieniu Nowożeńców na najsłodszy poczęstunek tego wieczoru, czyli tort weselny, przyjmują dedykacje od Gości – chyba, że sobie zastrzeżecie… – nie macie ochoty słuchać disco polo lub biesiady – powiedzcie o tym naszemu konferansjerowi.

7. Podziękowania rodzicom. Jeśli nie macie innych pomysłów, najlepszym i najmniej pretensjonalnym rozwiązaniem, będzie zwyczajna dedykacja w formie ulubionej piosenki rodziców. Sprawdzi się klasyka np: Wonderful World, Louisa Armstronga.

oczepiny wesele8. Jeśli macie ochotę nawiązać do tradycji, zorganizujemy, krótkie i przyjazne oczepiny (rzut bukietem i muchą). Z prowadzącymi Orkiestronu nie będziecie się czuli zniesmaczeni tą częścią przyjęcia weselnego.

Jeśli nie przewidujecie innych atrakcji, tak pokrótce będzie wyglądało Wasze przyjęcie weselne. Stawiamy na kulturę osobistą i wyczucie.  I oczywiście na odpowiednią muzykę – prześlij nam kilka, kilkanaście tytułów swoich ulubionych utworów. Będziemy je wplatać w dobierany na gorąco repertuar.

Bawcie się w dobrym tonie! Bawcie się jak nigdy dotąd!

Andrzej Kusza
Orkiestron.pl

Byliśmy pomocni?
Oceń artykuł. Dziękujemy

Przebieg imprezy weselnej 4.64/5 92.78%) 36 głos[ów]
4 Komentarzy
 1. Natalia
  1/13/2016
  Reply

  Fajna strona, fajne ludzkie podejście do tematu organizacji oprawy muzycznej wesela i prowadzenia imprezy. Pozdrawiam, Natka

 2. Marzenka
  6/2/2015
  Reply

  Przebieg przyjęcia weselnego zależy w dużej mierze od prowadzącego i muzyki jaką odtwarza. Ja się bawiłam u siebie przy disco polo i było luks.
  Marzenka

  • andrzej kusza Dj na Wesele Kraków
   6/2/2015
   Reply

   Pani Marzeno
   Piszemy w artykule o standardowym przebiegu przyjęcia weselnego. O tym, co po sobie następuje, aby Klienci nie czuli się zaskoczeni. To, przy jakiej muzyce bawi się większość gości, jest już zupełnie inną sprawą.
   Pozdrawiam
   Andrzej

 3. Maciek
  6/1/2015
  Reply

  Przyda się! Dzięki za pomoc. Tradycje weselne mnie trochę przerażają ale tu jakoś to mniej boleśnie brzmi :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *